21.фебруар МЕЂУНАРОДНИ ДАН МАТЕРЊЕГ ЈЕЗИКА

Датум: 27. Februar 2016 00:06 Категорија: Догађања

21.фебруара у нашој школи је обележен Међународни дан матерњег језика. Ученици наше школе су, у оквиру наставног предмета српски језик, обележили овај дан израдом пригодних паноа. У томе су их подржали предметни наставници Снежана Вулин и Радослав Бабић.

Обележавање Међународног дана матерњег језика, који се слави 21.фебруара , УНСЕКО је прогласио 1999.године. Генерална скупштина Уједињених народа признала је резолуцијом овај празник и одредила годину 2008.за Међународну годину језика. Овај празник се слави од 1952.године када су војска и  полиција Источног Пакистана убил неколико студената у Даки јер су протествовали зато што њихов језик није узет за званични језик Бангладеша.
Овај празник се од тада редовно слави у земљама УНЕСКО-а, како би се промовисала језичка и културна разноликост.