II Општинска смотра сценског стваралаштва

Датум: 24. Mart 2016 11:57 Категорија: Vesti

У Бачу,21.03.2016. године, одржано је општинско такмичење сценског стваралаштва.
У оквиру смотре,учествовале су: ОШ „Алекса Шантић“ из Вајске,ОШ „Иво Лола Рибар“ из Плавне,ОШ „Јан Колар“ из Селенче и наша Основна школа „Вук Караџић“ из Бача.

Извештај са овог догађаја донели су ученици наше школе ангажовани у оквиру Новинарске секције и то
Каролина Пенавин и Теодора Тучев  ученице VIразреда. У наставку можете прочитати њихов извештај, а на страни "ГАЛЕРИЈА" можете видети фотографије са овог такмичења.
.

II Општинска смотра сценског стваралаштва

Представе је посмарала селекторка Вера Хрћан Остојић,глумица Српског народног позоришта из Новог Сада која је у писму, организатору Народној библиотеци „Вук Караџић“ Бач,дала следеће образожење своје одлуке:
„Изузетно поетичан текст Леле Стојановић,са јасном и јаком поруком,да је срећа свих нас, у нашој породици,редитељке Валерије Азашевац,је добро редитељски поставила,а сцену врло занимљивом сценографијом,добрим костимима и одличном шминком.Дванаест младих глумаца,нам је одиграло полусатну представу,са јасним ликовима и добро постављеним односима.Сценски говор је био на завидном нивоу и за сваку похвалу!“
Такође је одлучила да на Зонску смотру иду:ОШ „Јан Колар“ са представом „Кудеља,кудеља“ и наша Основна школа „Вук Караџић“ са представом „Прича о срећи.“
        Одабраним ансамблима честитала је и пожелела им срећно учешће на Зонској смотри.