Догађања

ДАН ШКОЛЕ

Датум: 26. Novembar 2022 19:15 Категорија: Догађања

Наша школа је обележила Дан школе и 50 година рада у овој згради. Сви гости су позвани да дају добровољни прилог за хуманитарну акцију помоћи нашем суграђанину.

Прослава нашег рођендана почела је такмичењима у кошарци, шаху и друштвеним играма.

На приредби смо показали шта умемо и наградили ученике који су били најуспешнији у претходној години.

За крај смо оставили шетњу кроз наш Мали фестивал науке.

ПРОЈЕКАТ "СЛОВА"

Датум: 23. Novembar 2022 20:51 Категорија: Догађања

У оквиру пројекта "Слова" предшколци су са својим васпитачицама посетили час српској језика у 1-1 и видели како се у школи уче слова. Пројекат, чији је носилац учитељица Ивана Хербст, траје већ неколико година и представља сарадњу школе и предшколске установе у циљу припреме будућих првака.

ДЕЧИЈА НЕДЕЉА

Датум: 07. Oktobar 2022 23:34 Категорија: Догађања

ШТА ДЕТЕТУ ТРЕБА ДА ПОРАСТЕ ДО НЕБА?

Ђачки парламент и Вршњачки тим су у оквиру дечије недеље организовали квиз. Учествовали су ученици 7. и 8. разреда. Било је пријављено 12 екипа. Прво место је освојила екипа Пакићи коју чине ученици 8-1 Ненад Карановић, Марко Ситнић и Сергеј Пилиповић.

Друго место екипа Професионалци из 8-1 Сара Аладин, Анђела Ђукић и Миа Говда.
Треће место екипа Оцикуљићи из 8-1 Димитрије Пераћ, Огњен Бјелајац, Страхиња Игњатовић.
Квиз је и ове године припремила наставниа Гордана Чивчић-Шешум, а реализацију су помогле наставнице Тамара Милошевић и Мирјана Штокленски.

И овогодишњи прваци су данас постали чланови библиотеке "Вук Караџић" Бач.

У сарадњи са Народном библиотеком "Вук Караџић" Бач, у оквиру обележавања Дечије недеље, ученици од 1. до 5. разреда гледали су у КПЦ- у позоришну представу "Пепељуга".

Поводом Дечије недеље, чији је мото "Шта детету треба да расте до неба!?",ученици нижих разреда цртали су кредама у боји и цртежима украсили Трг.

Преносимо вам део атмосфере са приредбе коју су ученици четвртог разреда припремили поводом пријема првака у Дечји савез.

Трчали смо хуманитарну трку за срећније детињство у којој су сви учесници шампиони!

Погледајте ову сјајну ревију маштовитих шешира!

ДАНИ ЕВРОПСКЕ БАШТИНЕ

Датум: 25. Septembar 2022 18:50 Категорија: Догађања

Дани европске баштине

Ученици 6-2 са наставником Марком Љубисављевићем и разредним старешином Миланом Кончаром учествовали су у отварању манифестације ,,Дани европске баштине" на форуму ,,Одрживо наследје"
Ученицима су се обратили директор народне библиотеке ,,Вук Караџић" Мирослава Паравина и др Славица Вујовић.

Наши ученици и наставница Вишња Тривунчевић су учесвовали у ликовнј колонији коју организује КЕК "Искон".
Ауторке представљених радова су: Николина Стојичић и Ема Лутров, 8. разред.

Представли смо се и радовима наших ученика:

Наравно, ту су били и наши шахисти:

МАТУРАНТИ!

Датум: 08. Septembar 2022 20:27 Категорија: Догађања

Матуранти

У свечаној сали општине Бач данас 30. јуна 2022. године у 12 часова председник општине Бач Др Стева Панић приредио је пријем за носиоце Вукове дипломе, њихове одељењске старешине и директоре школа. Ове године је у општини Бач укупно 7 ђака из основних школа и један ученик из средње школе понело ову престижну титулу. На свечаној церемонији најбољим ђацима, разредним старешинама и директорима школе обратила се заменица председника Општине Бач Марина Балабан.
Наш понос, вуковци школе "Вук Караџић" су Настасја Гуслов и Маша Вујасин. Настасја Гуслов је добила и посебно признање као ученик генерације.
Такође су данашњем пријему присуствовали и ученици који су остварили и запажен успех на републичким такмичењима. Овом приликом истичемо ученика 5. разреда основне школе “Вук Караџић” у Бачу Александра Амиџића за освојено 2. место на 7. Републичком такмичењу у певању традиционалне песме и за освојено 3. место на 7. Републичком фестивалу ризница талената у Нишу и оркестар основне школе „Јан Колар” из Селенче под диригентском палицом професора доктора Јураја Суђија који су са поносом можемо рећи освојили 1. место на Републичком такмичењу школских оркестара, током пријема одсвирали су две композиције.

ПРИЈЕМ ПРВАКА

Датум: 08. Septembar 2022 20:23 Категорија: Догађања

Пријем првака!

30. јуна је  наша школа била најлепша! Украсили су је наши будући прваци. Ђаке прваке и њихове родитење поздравили су директорица и другари из четвртог разреда. Након приредбе најмлађи чланови нашег колектива су се упознали са својим учитељицама Даворком Гроза и Иваном Хербст. Уживајте у лепоти:

ПРИРЕДБА УЧЕНИКА ЧЕТВРТОГ РАЗРЕДА

Датум: 23. Jun 2022 21:54 Категорија: Догађања

Опроштај четвртака од учитељица

Данас су се наши четвртаци растали од својих учитељица уз приредбу на којој су показали део својих талената. Уживајте у овој малој фото галерији:

ЕКСКУРЗИЈА 4. РАЗРЕДА

Датум: 27. Maj 2022 22:47 Категорија: Догађања

Екскурзија ученика 4. разреда

Ученици 4. разреда били су ан екскурзији у Београду. Обишли су Калемегдан, Музеј 25. мај, Музеј илузија, Храм Светог Саве.. Преносимо вам део атмосфере.

КРОС РТС-А

Датум: 12. Maj 2022 21:34 Категорија: Догађања

Данас је одржан Крос РТС-а на ком су учесвовали сви ученици наше школе. Представљамо вам спортску атмосферу и наше победнике. Честитамо свима!

ОБЕЛЕЖАВАМО ВАЖНЕ ДАТУМЕ

Датум: 11. Maj 2022 21:11 Категорија: Догађања

Дан планете Земље

22. април је Дан планете Земље. Наставнице Тамара Милошевић и Милијана Рађеновић су тим поводом организовале инердисциплинарни час повезујући географију и енглески језик. Ученици 6. разреда су направли презентације за ученике 3. разреда. Затим су заједно обојили, прочитали и превели кратке поруке о заштити околиша на енглеском језику те направили заједнички плакат.