ДАНИ ЕВРОПСКЕ БАШТИНЕ

Датум: 26. Septembar 2021 12:55 Категорија: Догађања

Ове године Дани европске баштине су обиловали интересантним дешавањима:

Наши наставници и ученици, узели су учешће и представили се кроз штанд дечијих радова ученика од 1. до 4. разреда.

Представници виших разреда били су ученици који су са наставницом ликовне културе учествовали у ликовној колонији на Тврђави.

Хор наше школе уз оркестар школе из Селенче, отворио је манифестацију извођењем химне и још пар композиција, а чланови КУД-а Младост су учествовали у свечаном дефилеу и програму.

Музејска јединица "Векови Бача" организовала је две едукативне радионице у сарадњи са ОШ "Вук Караџић". Наставник историје Милан Кончар и др Славица Вујовић приближили су ученицима значај културног наслеђа, конкретно наше тврђаве, сликовито дочаравши живот у прошлости, живот краљева, краљица, принчева и принцеза.
Друга радионица "Шетња кроз средњи век" одржала се у Фрањевачком самостану и уз помоћ фратра Јосипа Шпехара ученици су прошетали кроз прошлост и упознали се са средњовековном архитектуром, иконама, грбовима...

Ученици наше школе су учесвовали и у меморијалним турнирима у фудбалу и шаху.