ДАН РОЗA МАЈИЦА

Датум: 27. Februar 2021 14:25 Категорија: Догађања

Обележавање Међународног дана борбе против вршњачког насиља

Прича о Дану розa мајица

Све је почело 2007. године, када је група активиста у једној канадској провинцији покренула иницијативу након што је канадски ученик Чарлес МекНил у школу дошао са розa мајицом на себи и због тога претрпео ругање и вербално насиље од својих вршњакаУченик је розa мајицу обукао у знак подршке мајци оболелој од карцинома дојке. Активисти су купили 50 розa мајица и поделили их његовим вршњацима у школи који су их носили као подршка дечаку. Ученици су почели и сами да долазе у школу облачећи розa мајице, које су тако постале симбол борбе против вршњачког насиља у школама који се широм света обележава последње среде у фебруару.

Поводом обележавања Међународног дана борбе против вршњачког насиља, ученици и наставници наше школе су током целе недеље активно учествовали у радионицама у оквиру ЧОС - а на тему "Стоп вршњачком насиљу" и на часовима ликовне културе кроз своје радове обележили овај дан. Поруке за ову манифестацију осмишљене су на часовима српског језика. Дечији продукти се налазе на фотографијама, клик на "прочитај".