НОВИ КАЛЕНДАР РАДА ЗА 2020/21. ГОДИНУ

Датум: 25. Decembar 2020 20:40 Категорија: Vesti

Министарство просвете, науке и технолошког развоја је објавило нови, измењен, Правилник о календару рада за школску 2020/21. годину.
Правилник са табеларним приказом можете погледати овде:

ПРЕЛАЗ НА ОНЛАЈН НАСТАВУ

Датум: 28. Novembar 2020 17:49 Категорија: Vesti

ОНЛАЈН НАСТАВА

Од понедељка, 30.11.2020.године, настава ће за ученике од 5. до 8. разреда бити организована онлајн.
Трајаће до зимског распуста који почиње 21.12.2020.
Распоред писмених провера ће бити објављен накнадно на сајту школе.

За више детаља посетите следећи линк:

ПОМОЗИМО НАШИМ СУГРАЂАНИМА

Датум: 24. Oktobar 2020 17:39 Категорија: Vesti

У ноћи између четвртка и петка, у раним јутарњим часовима избио је пожар који је захватио целу једну стамбену зграду у насељу Економија 1 у општини Бач. Захваљујући брзој интервенцији спасилачких ватрогасних екипа нико није страдао, али је ватрена стихија нанела велику материјалну штету.
Око 30-ак људи, међу којима има и деце, су остали без свега што су поседовали. СВАКА ПОМОЋ ЈЕ ДОБРОДОШЛА.

У линку који следи можете пронаћи број жиро рачуна са упитствима за слање финанскијске помоћи.

ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА

Датум: 26. Septembar 2020 22:00 Категорија: Vesti

Поводом Европског дана језика, који се обележава сваке године 26. септембра, препоручујемо вам да посетите следеће сајтове:

ЛИКОВНО СТВАРАЛАШТВО

Датум: 21. Septembar 2020 19:29 Категорија: Vesti

На ницијативу наставнице ликовне културе,  Вишње Тривунчевић, оставрена је сарадња наше школе са ОШ "Бранко Ћопић" из Младенова. У суботу 19. септембра одржана је ликовна колонија у дворишту школе у Младенову. Дружење је донело нова познанства,  лепу сарадњу и ликовне радове ученика. Нашу школу су представљали: Николина Стојичић, Дуња Умићевић, Никола Радаковић и Лука Максимовић.
Захваљујемо се дивним и гостољубивим домаћинима, колегама из Младенова!

У суботу је одржана и радионица коју је организовала Народна библиотека "Вук Караџић" Бач на Твђави!
Нашу школу су представљали ученици 4. разреда и  учитељице Марина Петковић и Љиљана Умићевић Рујевић уз стручно вођење Милана Кончара и Весне Главочевић.
Хвала домаћинима предавачима, директорки Мирослави Паравини и представницима ТО Бач Дарку Војновићу и  Бранки Мандић на дивном дружењу и увек лепим и занимљивим приступима и причама о нашем средњовековном културном благу.
Била је то права инспирација за ликовно стваралаштво наших ученика.

ПРИЈЕМ ПРВАКА

Датум: 08. Septembar 2020 18:53 Категорија: Vesti

Пријем првака је уприличен 31.августа на платоу испред школе. Осим директорке школе, педагога и учитељица, прваке су поздравили и поделили им школске торбе и представници локалне самоуправе: заменица председника општине Марина Балабан и помоћник председника Никола Вулетић. Поздрав за срећан почетак и пакете школског прибора пваци су добили од пријатеља школе фарме "Милиновић" и ДОО "Картонке" НС .
Књигу на дар обезбедили су "Искон" Бач, Народна библиотека "Вук Караџић" Бач, а  уручио им их је лично песник Тоде Николетић, који  је овом приликом кратко промовисао своје песме и створио дивну, занимљиву атмосферу.
Прваке је поздравио и представник Црвеног Крста и наш дугогодишњи сарадник у многим акцијама, Недељко Гутеша.
Уцитељице Милена Антонић и Љубица Миљешић су ученике поздравиле, прозвале, увеле их у учионицу и учиниле да им овај дан остане у лепом сећању.
Правила и мере заштите су предочена и родитељима и ученицима.
Ђацима првацима и њиховим породицама,  свим запосленима, као и свим гостима и пријатељима школе се захваљујемо на дивној атмосфери која влада ових првих дана у нашој школи.

Обука запослених у пружању прве помоћи

Датум: 14. Februar 2018 11:02 Категорија: Vesti

Обука запослених у пружању прве помоћи одржана је 30. септембра 2017. у просторији школе за запослене у основној и пољопривредној школи. Обука је организована од стране Дома здравља Бач, предавач Др Зоран Новаковић, црвеног крста Бач предавач Недељко гутеша и обе школе.

Почела је школска 2017/2018.година!!!

Датум: 14. Februar 2018 10:13 Категорија: Vesti

Поред учитеља, наставника, директорке школе, Ученицима се обратио и пожелео срећу у школовању председник општине Драган Сташевић, који је овом приликом са својим сарадницима свим ученицима од првог до четвртог разреда уручио практичне и лепе, ђачке торбе!!!

Ђаке прваке је посебно обрадовао и ђачки прибор који су овог пута добили од локалне самоуправ виду квалитетног школског прибора!

Изложба поводом обележавања школске славе Свети Сава

Датум: 03. Februar 2017 12:16 Категорија: Vesti

Поводом обележавања школске славе Свети Сава наставник ликовне културе Бранко Радаковић је, као и увек, поставио изложбу на којима су се нашли неки од најуспешнијих радова његових ученика реализованих у јануару ове године.

Изложба је званично отворена од петка 27. јануара у холу Основне школе ''Вук Караџић'' и још увек траје.

ЂАК ГЕНЕРАЦИЈЕ 2015*2016.

Датум: 04. Jul 2016 13:44 Категорија: Vesti

Ђак генерације , Анђела Гуслов , на пријему код начелника Школске управе , господина Јована Вукчевића.
Поносимо се нашом Анђелом и желимо свим нашим ученицима успешан наставак школовања.